Strona główna » Aktualności

Aktualności


Roczek

Hort dzisiaj kończy rok. Oto kilka zdjęć z jego pierwszych dwunastu miesięcy życia :)NARODZINY 10.02.2016 r.PIERWSZE SPACERYZAPOZNAWANIE SIĘ Z RÓŻNYMI RZECZAMI

POCZĄTKI SAMODZIELNEGO JEDZENIAOSWAJANIESPACEREKGRUDZIEŃ 2016 r.

Hort

Hort rośnie jak na drożdżach. Miesiąc temu został odsadzony od Hordy. Ponieważ już wcześniej zostawał w boksie sam podczas, gdy Horda szła na jazdę, rozstanie z mamą nie było jakimś nadmiernym szokiem. Na razie na padok chodzi z ciotką Ibizą.


Nowinki wakacyjne

Już po wakacjach ale zostały nam wspomnienia pełne radości. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy dla zaprzyjaźnionych z naszą stają młodych jeźdźców turnusy wakacyjne, podczas których młodzi adepci szlifowali nabyte dotąd umiejętności jazdy konnej, zajmowali się pielęgnacją koni i poznali zasady codziennej obsługi zwierząt.
... czytaj dalej

Nasz pierwszy maluszek

Z wielką radością informujemy, że dnia 10 lutego 2016r około godziny 19:30 przyszedł na świat nasz pierwszy źrebak w Stajni Kaleń. Ogierek nie ma jeszcze imienia. Na naszym profilu FB został ogłoszony konkurs na najlepsze imię. Chętnych zapraszam do udziału i zgłaszania propozycji do dnia 15.03.2016r. Osoba, która zaproponuje według nas najładniejsze imię dla naszego malucha będzie uprawniona do dwóch godzinnych jazd z instruktorem w naszej stajni. Zapraszamy również do galerii, w której sukcesywnie będą zamieszczane zdjęcia.
Szczęśliwymi rodzicami są matka - Horda, ojciec - Lasko.


Zima nadchodzi nieubłaganie

Choć pierwsze mrozy już dają się odczuć u nas w stajni zawsze panuje ciepła atmosfera. Koniki widać mają więcej energii, nawet ciężarna Horda lubi sobie pobrykać na padoku. Czasem bawią się z Ibizą podskubując się nawzajem.

Nadchodzi czas wyjazdów głównie w teren. Dla zmarźluchów proponuję ubierać się baaaardzo ciepło bo póki ziemia będzie zmarznięta a śnieg jeszcze nie okryje jej białym puchem niestety nie będzie można kłusować i galopować, bo konie mogą sobie zrobić krzywdę. Czekają nas spacerki po okolicznych lasach i polnych drogach. Ma to też swój urok a Waszym zadaniem będzie utrzymać się na koniach i nie spadać bo wierzcie na pewno będą bardziej energiczne niż latem :)

Koniecznie zakładajcie rękawiczki i ciepłe skarpety. Pod kask proponuję zakładać kominiarkę narciarską, świetnie się sprawdza i chroni uszy :)Na jesienną chandrę

Jesień nie musi oznaczać przygnębienia i marzenia tylko o łóżku i gorącej herbacie. Nasze koniki są w wyśmienitych humorach, chętne na relaksujące wycieczki do lasu lub podreptanie po placu. Mimo niesprzyjającej pogody, czasem deszczu i wiatru konie najlepiej się czują, gdy mają zapewniony ruch. Dlatego zapraszamy na przejażdżki konne wszystkich wytrwałych i tych co się wahają czy wyjść z domu.


Gwarantujemy, że jeżdżąc konno będzie Wam ciepło, a Wasze endorfiny będą buzować i jesienna ponura pogoda nie będzie już groźna :)

Mamy również dobrą wiadomość dla właścicieli koni, którzy szukają dla swoich pupili domu. Właśnie zostały ukończone wszystkie boksy. Siodlarnia również jest już gotowa. Niedługo będzie wykończone pomieszczenie socjalne, gdzie będzie można napić się gorącej kawy czy herbaty i pogawędzić o końskich i nie tylko końskich sprawach. Zapraszamy do obejrzenia naszego pensjonatu i oczywiście skorzystania z naszych usług.