Strona główna » Home » Strona główna


Od najmłodszych lat konie były dla mnie szczególnymi zwierzętami. Pasją zaraził mnie mój Tata, który również jeździ konno. Pamiętam jak nie mogłam doczekać się kiedy po raz pierwszy zabierze mnie do stajni. Wreszcie gdy miałam 7 lat rozpoczęłam swoją przygodę z jeździectwem. Spotykałam na swojej drodze różne konie. Niektóre były spokojnymi "miśkami" inne miały swój charakterek. Początkowo jeździłam rekreacyjnie potem kilka razy udało mi się wziąć udział w zawodach w ujeżdżeniu i skokach.

Następnie moja przygoda z końmi toczyła się na Służewieckim Torze Wyścigów Konnych. Te kilka lat spędzonych na wyścigach dało mi doświadczenie z młodymi końmi. Dostrzegłam też, że warto przygotowywać konie do pracy pod siodłem stopniowo i bez pośpiechu, co było oczywiście niemożliwe na torze z uwagi na to, że młode konie musiały być gotowe do startów w kolejnym sezonie wyścigowym.

Tradycje jeździeckie kontynuuje mój syn. Pierwszy raz usiadł na koniu mając dwa lata.  Czasem dziadek zabierał go na przejażdżki, potem szukałam stajni gdzie mógłby uczyć się jeździć konno. Wybierając ośrodek na pierwszym miejscu interesowało mnie czy osoba prowadząca jazdy ma do tego uprawnienia, czy jazda oraz wszystkie czynności wykonywane przy koniu są w jak najbardziej możliwy sposób bezpieczne, czy osoba prowadząca zajęcia potrafi urozmaicać lekcje.


Gdy mój syn dorósł i nauczył się w miarę panować nad koniem postanowiliśmy kupić własnego wierzchowca. Decyzja została podjęta błyskawicznie i tak zostaliśmy właścicielami klaczy małopolskiej - Hordy. Potem zaczęły się treningi i pierwsze starty w zawodach. W tym czasie ukończyłam i zdałam egzamin na instruktora jazdy konnej.


Wkrótce spełniło się także nasze największe marzenie - uciec z Warszawy i osiąść w jakiejś małej miejscowości z dala od zgiełku, pośpiechu i spalin. Znaleźliśmy idealne miejsce, aby zrealizować nasz plan własnej stajni. Kupiliśmy ponad 5 ha gospodarstwo w gminie Sobolew zaledwie 80 km od Warszawy. Przeprowadziliśmy się z całym naszym zwierzyńcem, dołączyła do nas klacz rasy śląskiej - Ibiza, dwa koty Milka i Lili, kury oraz króliki.

Gospodarstwo nasze ukierunkowane jest na konie. Oferujemy naukę jazdy konnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także jest możliwość trzymania u nas własnego konia w pensjonacie. Lekcje prowadzone są indywidualnie. Każdy z naszych Klientów uczy się nie tylko jeździć, ale również poznaje zasady pielęgnacji, prawidłowego siodłania, prowadzenia konia w ręku na ogłowiu lub kantarze. Mimo, że nasze konie są dobrze ujeżdżone należy liczyć się z ewentualnymi upadkami czy urazami. Dlatego na pierwszym miejscu stawiane jest bezpieczeństwo zarówno jeźdźca jak i konia. Konie są z natury zwierzętami płochliwymi, poza tym są silne i duże, dlatego tak ważne jest odpowiednie prowadzenie zajęć, aby ryzyko było jak najmniejsze. Staramy się także w miarę możliwości jeźdźca urozmaicać zajęcia wprowadzając różne ćwiczenia, które mają na celu doskonalenie dosiadu, naukę używania prawidłowo pomocy jeździeckich, ćwiczenie równowagi itp.

Koniom będącym u nas w pensjonacie oddajemy do dyspozycji duże boksy w murowanej stajni wyposażone w automatyczne poidła, żłoby i podstawkę na lizawkę. W sezonie pastwiskowym staramy się, aby konie przebywały jak najdłużej na pastwiskach, a gdy aura nie sprzyja podajemy siano lub świeżą zielonkę do boksów. Zimą na padok podawane jest siano. Ponieważ mieszkamy na miejscu konie są pod naszą całodobową opieką.
 
Stajnia Kaleń położona jest w przepięknej okolicy wśród lasów, pól i łąk. Nasz pensjonat mieści się w zacisznym miejscu z dala od miejskiego zgiełku i ruchu ulicznego. Ze stajni jest bezpośredni wyjazd do lasu skąd leśnymi ścieżkami można dotrzeć do licznych polnych dróg. Znajdujemy się w odległości 80 km od Warszawy i podobnej odległości od Lublina. W pobliskim Sobolewie jest stacja PKP, gdzie kursują pociągi między innymi na trasach: Warszawa, Dęblin, Garwolin, Kołbiel, Otwock, Józefów, Piaseczno.

Istnieje możliwość noclegu po wcześniejszym uzgodnieniu. Do dyspozycji pensjonariuszy i osób uczących się jeździć konno przeznaczyliśmy kuchnię letnią, gdzie można wypocząć lub po prostu spotkać się w szerszym gronie, siodlarnię z miejscem na szafkę oraz sprzęt. Dostępna jest również łazienka. Z uwagi na to, że mieszkamy na miejscu mogą Państwo odwiedzać swoje koniki o każdej porze. Konie są pod stałą całodobową opieką i traktowane są jak nasze własne. Służymy pomocą i radą w każdym zakresie.


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.