Strona główna » Jazda Konna

Jazda konna

Jazda Konna


Prowadzimy zajęcia z jazdy konnej zarówno dla osób chcących się dopiero nauczyć jeździć jak i tych co już mieli styczność z tym sportem. Lekcje prowadzi instruktor jazdy konnej. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów.

Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe po wcześniejszym uzgodnieniu terminu lekcji. Do każdego klienta mamy indywidualne podejście. Nie prowadzimy jazd grupowych ponieważ indywidualne lekcje pozwalają na wykorzystaniu maksymalnie czasu i uwagi instruktora. Każdy z kursantów przygotowuje konia do jazdy począwszy od wyczyszczenia, poprzez siodłanie i prawidłowe wyprowadzanie konia ze stajni. W Stajni Kaleń nauczysz się nie tylko jeździć konno ale także obsługi przy koniu.

Organizujemy również wyjazdy w teren. W związku z tym, że nasza stajnia położona jest w przepięknej okolicy taki wypad na
przejażdżkę jest niesamowitym odprężeniem. Można nacieszyć oczy widokami, posłuchać śpiewu ptaków i powdychać czyste powietrze. Często można spotkać zające, sarny, koziołki. Kontakt z przyrodą mamy na wyciągnięcie ręki.

Pierwsze zajęcia odbywają się na lonży. Wtedy zaczynamy naukę prawidłowego dosiadu, użycia pomocy jeździeckich, utrzymania równowagi. W miarę zdobywania doświadczenia pomału zaczynamy dążyć do samodzielnej jazdy.


Dla osób chcących spróbować swoich sił we współzawodnictwie będzie istniała możliwość wyjazdu na zawody, zdobycia odznak jeździeckich, szlifowania swoich umiejętności.

Serdecznie zapraszamy na jazdy do naszej Stajni Kaleń.